Nasıl Pasaport Alınır

Adım Adım Bordo Pasaport Alma

1.Pasaport İçin Gerekli Evrakları Toplayalım.
Pasaport için gerekli evrakların hepsini eksiksiz toplamamız.Teslim ederken kontrol etmemiz gerekmektedir. Gerekli evrakları aşağıda listeledim.

2.Pasaport’un Süresine Karar Verelim Ve Harcı Yatıralım.
1 yıldan başlayarak 10 yıla kadar geçerlilik süresi vardır. Geçerlilik süresi arttıkça devlete yatıracağımız harç artar.Harç fiyatlarını aşağıya listeliyorum.Eğer öğrenci iseniz devlete yüklü harç yatırmanıza gerek yok.
6 ay 170,00 TL
1 yıl 248,40 TL
2 yıl 405,40 TL
3 yıl 575,90 TL
4-10 yıl 811,60 TL
Öğrenciler için bu bedel 82,90 TL’dir

3.Pasaport Defter Bedeli’ni Ödemek.
Pasaport defter bedeli her yıllar için aynıdır. Fiyatı 133,50 TL’dir. Harç ve defter bedelini yazının sonunda listeliyeceğim anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz.

4.Gerekli Evraklar.
Nufus Cüzdan’ı Aslı
2 Adet Biyometrik Fotoğraf
Pasaport Harc’ı Ve Defter Bedeli Dekont’u
Öğrenci Belgesi(öğrenci iseniz)

5.Randevu Almak.


Pasaport için ilçe emniyet müdürlüklerinden randevu almanız gerekiyor.İnternetten bu işlemi kolayca halledebilirsiniz https://randevu.nvi.gov.tr/ bu bağlantıya tıklayıp kimlik bilgilerinizi girerek kolayca randevu alabilirsiniz.Dikkat etmeniz gerekenler yandevu saatinden yarım saat önce orda olmak,fotoğrafların kesinlikle biyometrik olması,dekontların üzerindeki kimlik bilgilerinin eksiksiz olması.Eğer biyometrik fotoğoraf için geç kaldıysanız bazı ilçe emniyet mürlüklerinde,makineler vardır 10 TL karşılığında(ben aldığımda okadardı fiyatı)biyometrik fotoğrafınızı otomatik olarak çektirebilirsiniz.

6. Anlaşmalı Bankalar
Akbank
Aktifbank
Albaraka
Denizbank
Finansbank
Garanti Bankası
HCBS Bank
ING Bank
Odea Bank
Garanti Bankası
Şekerbank
Halkbank
İş Bankası
Yapı Kredi Bankası
Ziraat Bankası

Umarım bloğumuz faydalı olmuştur. Bu ve bunun gibi daha fazla içeriğe sitemizden ulaşabilirsiniz.Therkek’de kalın esen kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir