Oyun Dünyasının En İyi Senaryoya Sahip 5 Oyunu

Oyun dünyasının en güzel senaryosu’na sahip 5 oyun’u listeledik.Hepsi birbirinden güzel hikayelerle sizlerle

Beyond Two Souls


Bu oyun sadece bir oyun değil bir tecrübe. Oynarken bambaşka düşlere dalacağınız bu interaktif oyunun konusuda farklı. Oyun size iki adet son sunuyor oyun içi yaptığınız seçimlere göre son değişiyor.Konusu ise büyüleyici iki kilit karakterimiz var Jodie Ve Aiden Jodie doğduğundan beri Aiden yaşamında ona eşlik ediyor ailesi tarafından terk edilen kızımız jodie teşkilet tarafından gözetime alınıyor yani alınmaya çalışılıyor diyelim. Oyunun bence kötü kısmı yok denecek kadar az.Bu oyun En iyi hikayeye sahip 5 oyun listemizde 1. Sırada.


Detroit Become Human


Bu oyunun konusu gelecek yıllarda geçiyor yapay zekanın insan form’una ulaştığı zamanlarda androidlerin insanların işlerini yapmak için kullanılması öngörülmüştür bu amaç uğrunda iken andiroidler artık insanlara hizmet etmenin artık dayanılmaz olduğuna karar verirler çünkü sırf duygusuz diye insanlar androidlere çok kötü davranırlar insanların kötülüğüne mağruz kalan birkaç android isyancı olurlar.Sayılarını çoğaltarak hedef edindiği doğrultuda yol alan androidler ile insanların özgürlük savaşını konu alır.Her güzel hikayeli oyun gibi bu oyunda interaktif hikayeye sahiptir.

The Last Of Us


Cordyceps türü bir mantar enfeksiyonu bir gecede milyarlarca insanın kanına bulaşıp beynine kadar ilerleyip dahada canavarlaştırır ve bedenlerinde defarmasyonlar başlar dünya kaderi değişiyordur. Dünya korkunç haldedir ve Last Of Us bize bu hastalığa bulaşan joel’in mücadelesini anlatıyor.

Mafia Serisi


Her serisinin ayrı bir güzelliği var. Mafia serisinin ilk oyunu Mafia 1930 ,Mafia II 1940 ve 1950’li yıllarda ,Mafia III 1968 yıllarında geçiyordu. Fakat Mafia III beklenildiği kadar ses getirmedi.Açık dünya olan bu oyun serisi bence bu listede 4. Sırayı hakkediyor.

The Witcher

Serinin ilk oyunu The Witcher, kitapların bitiminden 5 yıl sonrasını konu alıyor. Oyun başladığında ise Nilfgaard İmparatorluğu’yla yapılan o büyük savaşın sona erdiğini anlıyoruz.Oyunda Elfler ve Cüceler artık tamamen dışlanmış ve bu ırkların nefretinden bir dolu kanlar akıtılmıştır. Ayrıca oyunun hikayesinin dışında yan görevleri vardır çoğu ergen için içinde sırf sex sahneleri var diye oynanıp hibe edilen bu oyun listemizde 5. Sırayı hakkediyor.

Oyun Dünyasının En İyi Senaryoya Sahip 5 Oyunu” için 2 yorum

 • Aralık 26, 2019 tarihinde, saat 2:34 pm
  Permalink

  Başarılar dilerim.

  Yanıtla
  • Ocak 3, 2020 tarihinde, saat 8:23 pm
   Permalink

   Teşekkürler Salih Bey 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir