Porshe 911’e Kafa Tutan Kamyonet Cybertruck

Elon Musk geçenlerde tesla firması için üreteceği Cybertruck’ı Duyurdu Lansman Amerika Birleşik Devletleri’nde yapıldı fakat aramızda fazla saat farkı olduğu için sabah şeriflerinde 15. Rüyamızdayken canlı lansmanı kaçırmış olduk.Olsun bu olay olmasına engel olmadı.

Tesla olay modeli Cybertruck’ı öve öve bitiremezken bu övgüsünün hiç boşuna olmadığını farkettiğimizde ağzımız açık izledik.Çünkü bir kamyonet için aşırı derecede sağlam,tasarımı bir yandan erkeksi bir yandan garip.Alışılmışlığın dışında olan bu tasarım belkide kamyonet serüvenini hatta ve hatta otomobil serüvenini bile kökünden değiştirebilir.Şayet bunlar olsa bile görebileceğimi sanmıyorum.Bu yazıyı yazmaktan çok keyif alıyorum çünkü nerden başlasam,her yeri seviyorum gibi gibi düşünceler…


Neyse başlayalım öncelikle tesla 50 test sonucunda kıramadığı kamyonetin camını lansmanda atılan gülle ile kırmayı başardı.Bu bahtsızlık gibi görünen bu olay,hiçbir reklam yapmadan cybertruck’ın 146 bin satılmasına neden olmuş olabilir.Başarısızlıklar her zaman başarıyı getirir.
Ayrıca Cybertruck’ın bukadar sağlam olmasının sebebi SpaceX’de roketlerde kullanılar bazı materyallerin bu araçtada kullanılmış olması.Cybertruck 2021 Yılında üretime başlayacak,şuan 3 baz modeli var.


Tek motorlu arkadan tekerlekten itiş 39.900
402 Kilometre menzil,7.500 kiloluk çekme kapasitesi,0-100 6.5 saniye.
Çift motorlu 4 tekerlekten çekiş 49.900
482 Kilometre menzil,10.000 kiloluk çekme kapasitesi,0-100 4.5 saniye.
Üç motorlu 4 tekerlekten çekiş 69.900
804 Kilometre menzil,14.00 kiloluk çekme kapasitesi,0-100 2.9 saniye.(Fakat bu model 2022’den sonra üretime başlanacak)


Elon Musk aracın şasi teklonoji’sinin farklı olduğunuda belirtti eklenerek yapılan araç iskeletlerine kıyasla daha sağlam.Fotoğrafta gördüğünüz gibi şasi bir bütün birleştirme yok ekle yerleri yok.


911’e kafa tutarak bir süpersport otomobilden daha hızlı olması,ti’ye alınan F-150’nin sözde rakibi olan aracın tabikide gücüne gitmiştir.
Umarım ülkemizde görürüz ve kullanma fırsatı buluruz.


Umarım bloğumuz faydalı olmuştur. Bu ve bunun gibi daha fazla içeriğe sitemizden ulaşabilirsiniz.Therkek’de kalın esen kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir